Agátka nás opustila …

Naše Agátka dnes prohrála svůj dlouhý boj se zákeřnou chorobou. Tumor v pánvi jí konečně po roce lítého boje úplně zablokoval trávicí trakt. V květnu by jí bylo už pěkných 14 let. Po celou dobu svého dlouhého života nám rozdávala radost a pohodu a byla skvělou parťačkou nám lidem i celé smečce. Teď už se prohání se svou maminkou Sárou na zelených pláních za duhovým mostem. Děkujeme ti za vše, Agátko!

Maggie dnes slaví své první narozeniny.

Maggie nám roste do krásy, už se těšíme na výstavní a soutěžní sezónu 2020. Ve výcviku dělá slušné pokroky, trochu se už zklidnila a začíná hezky nosit a hledat. Přejeme jí vše nejlepší – dnes je jí právě rok.

Maggie má první narozeniny.
Maggie má první narozeniny.

Maggie složila zkoušku OVVR

Systematická práce páníčků Moniky a Martina přinesla první úspěch. V rámci výcvikového tábora retrieverů ve Strmilově Maggie dne 22.6.2019 složila zkoušku OVVR jako druhá nejlepší se ziskem 229 bodů z možných 232, a to v necelých osmi měsících. Další výcvik teď vedeme směrem k ZVP a PZ.

Maggie má dokončené očkování

… a může mezi lidi, tedy mezi pejsky. A dnes s námi byla na první veřejné vycházce. Tetička Kissy jí ukázala naší louku, panička Monča hned zkusila nějaké ty aportíky. A sluníčko nám k tomu svítilo.

Maggie nám roste a sílí

Naší malé Maggie budou 3 měsíce a už to není žádné mimino, ale neohrožená a krásná mladá slečna. Do smečky zapadla úplně samovolně, přítomnost spřátelených pejsků jí očividně svědčí. S paničkou Mončou už stihly nacvičit velmi pěkné aporty a přívolání má lepší, než řada dospělých pejsků. A úplně nejradši má tetičku Kissy, ostatně podívejte se na to sami.

Do nového roku s novým pejskem

Vlastně s novou fenečkou. Na Štěpána si naši mladí Monča a Martin přivezli z Lučence krásnou labradoří holčičku z chovky Something Beautiful paní Kovalančíkové. Říkáme jí Maggie. Mimino se má čile k světu, smečka ji přijala vlídně a s nadšením, inu živá hračka je nejlepší. Bude z ní neohrožená bojovnice, vrozená lovečina je z ní už teď cítit. Už plánujeme výcvik na jaro u Martina Luňáka. Maggie, přejeme ti krásný život a hodně aportů!

Nácvik vlečky srstnaté na Valíku

Závěr „života“ našeho cvičného zajíce patřil vlečkám a závěrečné dohledávce v revíru Valík. Jana našla zálibu v natažení vlečky, zatím přímé na 150 kroků, ale brzy to už zkomplikujeme, protože se Kissy daří. Finále druhé vlečky Jana i natočila na krátké video, tak se podívejte.

Ještě přidám obrázek z naší ranní vycházky/nácviku v mlze na louce:

A pozdrav poslal z Příbrami i náš Alpík s paničkou Mončou: 

Kissy zvládá rostoucí požadavky skvěle

Tak dnes jsme si pro Kissy připravili opravdu větší sousto – pěkného macatého zájíce o váze 3,3 kg. Nejdríve jsme zkusili klasický aport, jen chvilku váhala, jak takového tlouštíka uchopit a potom už spolehlivě nosila a předávala. Přešli jsme na dohledávky do vysoké trávy a na výkon se můžete podívat tady. Dostala velkou pochvalu a na chvíli i míček na hraní. Je to naše holka šikovná.

Smečka byla dnes zase jednou pohromadě

Dnes za námi zavítal Alpík se svými páníčky. Ještě před odjezdem doma mu řekli, že pojede za Kissinkou a on se celý rozptřepal blahem. Oni se totiž hodně milují a je to oboustranné. Ostatně podívejte se, jak to u nás vypadalo. Tahle láska má i své stíny, oni totiž na sebe žárlí a ve větší skupině ke svému „partnerovi“ jiného pejska nebo fenku prostě nepustí. Na louce se Kissy předváděla se svými dovednostmi, dala pěknou dohledávku i dlouhý halfblind se zaječákem, o aportech ani nemluvě. Zkoušel to i Alp a docela mu to šlo, jen to chce více trénovat.